Stray-Petersburg
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.

Daša Viimeksi päivitetty - Даша ищет дом в Финляндии

Участников: 4

Перейти вниз

Daša Viimeksi päivitetty - Даша ищет дом в Финляндии Empty Daša Viimeksi päivitetty - Даша ищет дом в Финляндии

Сообщение  Владимир Марлей Сб Авг 20, 2011 8:18 am

аватар
Daša Viimeksi päivitetty - Даша ищет дом в Финляндии 9acb65dcdfdft

Daša Viimeksi päivitetty - Даша ищет дом в Финляндии 42fcc5b29075t Daša Viimeksi päivitetty - Даша ищет дом в Финляндии A4f0be0439c9t

Остальные фото здесь http://fotki.yandex.ru/users/ekaterina-koki/view/288128/?page=0


Daša

Arvioitu syntymäaika: 01.12.2008

Säkäkorkeus: 58 cm

Paino: 20 kg

Pietarissa

Steriloitu, sirutettu, rokotettu.
Daša (lue: Dasha) löydettiin kadulta ja selvisi, että omistaja oli hylännyt sen. Se oli n. vuoden ikäinen. Daša asui 7-lapsisessa perheessä ja rakastaa siksi lapsia kovasti.
Nyt Daša asuu sijaisperheessä asunnossa, jossa on sen lisäksi kaksi muuta koiraa, joiden kanssa Daša tulee hyvin toimeen. Daša ei vartioi ruokaa ihmisiltä eikä toisilta koirilta.
Ihmisiin Daša suhtautuu ilman aggressioita, vieraita ihmisiä se saattaa hakkua saadakseen huomiota. Jos vieras ihminen menee jutustelemaan Dašalle, se on heti valmis halailemaan ihmistä.
Daša on opetettu kulkemaan hihnassa, mutta se saattaa joskus vetää. Lenkillä se saattaa haukkua vieraille koirille, mutta tutustuttuaan se yllyttää niitä leikkimään. Kaiken kaikkiaan Daša on iloinen ja energinen koira, joka on valmis leikkimään ja juoksemaan loputtomasti.
Daša on tottunut käymään ulkona kolme kertaa päivässä, mutta tarpeen vaatiessa se myös pidättää hyvin. Se tekee kaikki asiansa ulkona.
Daša saattaa haukkua puhelimen ääntä ja melua rappukäytävässä.
Daša on tunteellinen ja juttelevainen: kun sijaisemäntä palaa töistä kotiin, Daša "kertoo" sille miten päivä meni ja kuinka se ikävöi.
Lenkin jälkeen Daša juoksee itse kylpyhuoneeseen odottamaan tassupesua. Se e järsi eikä tuhoa mitään asunnossa. Daša osaa käskyt "tänne", "istu", "viereen", "lenkille" ja "kierrä" (jos se on hihnassa kiertänyt puun taakse, se osaa kiertää takaisin) ja on erittäin oppivainen. Sillä on myös lahjoja agilityyn.
Daša on hyväntahtoinen ja kiintynyt ihmisiin. Siitä tulee hyvä ystävä ja mainio lenkkikaveri. Mielestämme Daša sopii minkälaiseen perheeseen tahansa, myös lapsiperheeseen.




Владимир Марлей

Сообщения : 60
Дата регистрации : 2011-07-02
Возраст : 75
Откуда : Санкт-Петербург

Вернуться к началу Перейти вниз

Daša Viimeksi päivitetty - Даша ищет дом в Финляндии Empty Re: Daša Viimeksi päivitetty - Даша ищет дом в Финляндии

Сообщение  vilma Сб Авг 20, 2011 9:40 am

Фото перенесены в главпост.


Последний раз редактировалось: vilma (Пн Авг 22, 2011 11:47 am), всего редактировалось 2 раз(а)

vilma
Администратор

Сообщения : 2695
Дата регистрации : 2011-06-11

Вернуться к началу Перейти вниз

Daša Viimeksi päivitetty - Даша ищет дом в Финляндии Empty Re: Daša Viimeksi päivitetty - Даша ищет дом в Финляндии

Сообщение  Владимир Марлей Сб Авг 20, 2011 2:15 pm

vilma пишет:Владимир! Вы ро Шона увидели инфу?
vilma пишет:Шона забронировала семья!
Готовьтесь..... Very Happy

Спасибо, видел. Very Happy Surprised

Владимир Марлей

Сообщения : 60
Дата регистрации : 2011-07-02
Возраст : 75
Откуда : Санкт-Петербург

Вернуться к началу Перейти вниз

Daša Viimeksi päivitetty - Даша ищет дом в Финляндии Empty Re: Daša Viimeksi päivitetty - Даша ищет дом в Финляндии

Сообщение  Admin Сб Авг 20, 2011 6:13 pm

Для вставки изображений с яндекс-фоток откройте страницу с фотографией, найдите в правом нижнем углу ссылку "Код для вставки на сайт или в блог", кликните на нее, откроются поля с кодами для вставки.
Скопируйте строчки из поля "Код для вставки в форум (BBCode)" и вставьте их в сообщение.

Admin
Администратор форума

Сообщения : 304
Дата регистрации : 2011-06-06

http://stray-petersburg.narod.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Daša Viimeksi päivitetty - Даша ищет дом в Финляндии Empty Re: Daša Viimeksi päivitetty - Даша ищет дом в Финляндии

Сообщение  vilma Пн Авг 22, 2011 11:49 am

749-41-39 для связи...

vilma
Администратор

Сообщения : 2695
Дата регистрации : 2011-06-11

Вернуться к началу Перейти вниз

Daša Viimeksi päivitetty - Даша ищет дом в Финляндии Empty Re: Daša Viimeksi päivitetty - Даша ищет дом в Финляндии

Сообщение  наташка-дворняжка Чт Дек 01, 2011 12:52 pm

vilma пишет:749-41-39 для связи...

Это телефон куратора? ссылки на сайт КК нет, собака еще не размещена там?
наташка-дворняжка
наташка-дворняжка

Сообщения : 1081
Дата регистрации : 2011-08-18
Возраст : 42
Откуда : Санкт-Петербург, Ржевка

Вернуться к началу Перейти вниз

Daša Viimeksi päivitetty - Даша ищет дом в Финляндии Empty Re: Daša Viimeksi päivitetty - Даша ищет дом в Финляндии

Сообщение  Владимир Марлей Пт Дек 02, 2011 4:36 am

наташка-дворняжка пишет:
vilma пишет:749-41-39 для связи...

Это телефон куратора? ссылки на сайт КК нет, собака еще не размещена там?

Даша уже в Финляндии. Нужно тему переводить в другой раздел или удалять.

Владимир Марлей

Сообщения : 60
Дата регистрации : 2011-07-02
Возраст : 75
Откуда : Санкт-Петербург

Вернуться к началу Перейти вниз

Daša Viimeksi päivitetty - Даша ищет дом в Финляндии Empty Re: Daša Viimeksi päivitetty - Даша ищет дом в Финляндии

Сообщение  наташка-дворняжка Пт Дек 02, 2011 1:22 pm

Спасибо за ответ! Переносим в пристроенных Very Happy
наташка-дворняжка
наташка-дворняжка

Сообщения : 1081
Дата регистрации : 2011-08-18
Возраст : 42
Откуда : Санкт-Петербург, Ржевка

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу

- Похожие темы

 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения