Stray-Petersburg
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.

Раф - близкий метис немецкой овчарки (id N558)

Перейти вниз

Раф - близкий метис  немецкой овчарки (id N558) Empty Раф - близкий метис немецкой овчарки (id N558)

Сообщение  belinda Вт Июл 24, 2012 8:52 am

Аватар:

Раф - близкий метис  немецкой овчарки (id N558) C3233beae571t

Раф - близкий метис  немецкой овчарки (id N558) 1c24f3d1514dt
Раф - близкий метис  немецкой овчарки (id N558) 25d32570ca5atРаф - близкий метис  немецкой овчарки (id N558) D9df06f7a80ct

Таким его нашли:
Раф - близкий метис  немецкой овчарки (id N558) Be40474e6435t

Раф

Близкий метис немецкой овчарки

Родился примерно в середине марта 2012

вырастет 65-70 см

Привит, чипирован

Рафа двухмесячным нашли на улице в мае 2012, почти вытащили из под колес машины.

На мордочке у щена обнаружили начинающий демодекоз (клещи,болезнь не заразная). Благодаря быстрой помощи волонтеров щенка отвезли в клинику и нашли временный дом в частном приюте с уходом и лечением от демодекоза.Через месяц в июне 2012 проверка у врача и соскобы показали что Раф совершенно здоров и ему была сделаны прививки. Раф живет сейчас за городом в частном приюте, где может свободно бегать во дворе с другими собаками, спит внутри в доме на кровате или на коврике. Приучен делать делишки на улице и обучается ходить на поводке, с кошками и детьми нет опыта общения, но со всеми собаками прекрасно.

Ездит хорошо в машине, может гулять без поводка, не убегает и сразу прибегает обратно по зову.

Сильный, крупный, веселый щенок, будет прекрасным другом и компаньоном для вас.

http://kodittomat-koirat.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1377:raf&catid=57:kodittomat-urokset&Itemid=76

Raf

Hyvin läheinen Saksanpaimenkoiran sekoitus.

Syntynyt noin puolessavälissä Maaliskuuta 2012.

arvioitu täysikasvuisena noin 65-70cm korkea.

Rokotettu, mikrosirutettu heinäkuussa 2012

Raf löydettiin kadulta sen ollessa noin parin kuukauden ikäinen, jouduttiin melkein väkisin vetämään se auton alta pois.

Naaman alueelle sillä oli alkava demodikoosi eli sikaripunkki (punkeista, ei tartu muihin koiriin). Kiitos nopean toiminnan ja avuliaiden vapaaehtoisten ansiosta pentu onnistuttiin viemään eläinlääkärille ja sille löydettiin väliaikainen koti missä se hoidettiin kuntoon lääkityksen ja hoitojen avulla. Кеsäkuussa Raf kävi tarkastuksessa jolloin se todettiin täysin terveeksi ja se sille laitettiin rokotukset kuntoon.

Tällä hetkellä Raf asuu kaupungin ulkopuolella yksityisessä koiratarhassa, missä se pääsee vapaasti juoksentelemaan muiden koirien kanssa. Raf nukkuu sisällä joko sängyssä tai maton päällä. On opetettu tekemään tarpeet vain ulkona ja nyt olemme alkaneet opettamaan hihnassa ulkoilua. Kissojen ja lapsien kanssa ei ole tullut mahdollisuutta viettää aikaa, mutta koirien kanssa tulee loistavasti toimeen.

Matkustaa hyvin autossa, pystyy ulkoilemaan ilman hihnaa ilman että juoksee karkuun ja aina tulee luokse kutsusta.

Raf on vahva, suuri rakenteinen, iloinen pentu josta tulee loistava seuralainen kenelle tahansa perheelle joka huolii sen kotiinsa.







Кураторы:
89119663753 Стася
89052061001 Катя
belinda
belinda
Старший модератор

Сообщения : 131
Дата регистрации : 2011-06-11
Возраст : 65
Откуда : Санкт-Петербург

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу

- Похожие темы

 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения